Sevgimle Sana --Hale Kazak

Günlerdir içimde sessizlik, içim yanıyor. Bastırdım, kendimce  meşgul oluyorum çok şeyle   nicedir. Yaşam kaldığı yerden devam ediyordu ya öyle yaptım.


Acıların olgunlaştırdığını düşünerek duvar gibi sağlam durdum ayakta. Sana ihtiyacı olanlara sevgini, sabrını sunmak, güçlü görünmek adına. Yaşanan çok daha büyük acılar olduğunu düşünerek, gözünden akacak bir damla yaşı boğumlamak yüreğinde...


''Zaman herşeyin ilacıdır''deyip zamana bırakmak ve alışmak. Ama yok alışılmıyor ki! Alışılmıyormuş! Sadece zamanın içinde yaşamına devam ediyor duyguların. Zaman, içindeki sevginin ve özlemin daha da artmasını sağlıyormuş gidenlerin arkasından.

Yaşadığın zorlu sürecin arkasından umut ve özlemle bakan gözleri daha kolay anlar oluyormuşsun. Aslında yalnız olmadığını, seni sevgiyle sarmalayanları bir kez daha görüp, inancın gücüne bir kez daha sarılmayı öğreniyormuşsun. Ve yaşam kaldığı yerden devam ediyormuş... Gözünü bile kırpmadan canını uğruna vereceğin sevdiklerinin sana bıraktığı sevgi mirasıyla.

Baba, babacığım ben seni çok özledim, çok özlüyorum. Özlemek iyi değildir diyorlar bana ama bu mümkün mü?

 
Senin sesini,bakışını,varlığını özlüyorum.

Kucaklayışını, muhabbetini, gülüşünü özlüyorum.

Bana kızım deyişini, sevgini.

Buradan sana tebessüm ediyorum tüm sevgimle...


Ailemiz birlikte çok zorlu bir süreç atlattık. Bana o çok zor günlerde birkez daha mücadele etmeyi öğrettin. İçindeki yaşam enerjinle hep mutlu olabilmeyi öğrettin. Sabredebilmeyi öğrendim o günlerinde, empati kurabilmeyi yeniden.


Biz beraber ''kanserle dans''ettik. Kayıp yok baba!! Sen bize sevginle ,inancınla, hep kazandırmaya devam ettin! Korkular yerine son ana kadar varlığınla yaşamını, yaşamımızı mutlu kıldın. Bu kadar dediğinde, diğer yolun başladı.


Bize tebessüm ettiğini biliyorum. Bende tebessüm ediyorum sana. Senin gözlerinle bakıyorum da sunulanı en iyi şekilde yaşamak bizim elimizde! Kayıpla çıkmadık canım babacığım. Bugün bu yaşamda devam ediyor olsaydın aynı kuvvetle, inanç ve sevgiyle hayatta dimdik durmaya devam edecektin. Ve güzel sesinle söylemeye devam edecektin. Tüm şarkılarım seninle babacığım. Seni çok seviyorum...Çok seviyoruz...


Sevgimle sana..
 

Hale Kazak

 

Hiç yorum yok: